O nás

Mgr. Nicole Helebrant

Nicole jezdí na koních od útlého dětství. Nejprve prošla klasickým jezdeckým výcvikem v oblasti drezury a parkurového skákání. Časem došla k poznání, že k tréninku koně lze přistupovat i jinak, nežli tomu je v běžné praxi. Uvědomění, že spolupráce založená na vzájemném respektu, důvěře a úctě je mnohem přínosnější, ji přivedlo před 14-ti lety ke studiu horsemanshipu - přirozené komunikaci. Jedná se o přístup využívající principy, které jsou koním vlastní a přirozené. V této oblasti absolvovala řadu kurzů a individuálních lekcí. V roce 2011 se účastnila několikaměsíční pracovní stáže v jezdecké stáji ve Španělsku, kde své dovednosti dále rozvíjela. Jako cvičitelka jezdectví pomáhala lidem lépe porozumět svým koním, a tak zlepšovat jejich osobnostní dovednosti a možnosti komunikace. Od roku 2016 se vzdělává v oblasti akademického jezdectví. 

Během studia na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy nabyla znalosti v oblasti psychologie a didaktiky, a rozhodla se pro své vlastní profesní nasměrování v oblasti horsemanshipu aplikovaném pro leadership, sebepoznání a osobní koučink. Své znalosti z aplikované psychologie si neustále rozšiřuje a zaměřuje se na různé techniky sebereflexe a meditační cvičení. Od roku 2014 Nicole vede jezdecký areál Koně nad Chuchlí, kde působí jako cvičitelka přirozeného jezdectví pro majitele koní a širokou veřejnost dětí a dospělých a jako lektorka horseman-leadershipu v oblasti osobního rozvoje.  

Mgr. Vlasta Janovcová

Vlasta je zkušenou trenérkou Leadershipu a soft skills, koučuje jednotlivce i skupiny, vede Assessment a Development Centra, věnuje se tématu diverzity a rozvoji lidí ve spolupráci s koňmi. Své zkušenosti získala ve společnosti Nestlé Česko a Slovensko, kde nejprve působila jako Training & Development Manager a následně řadu let jako HR Business Partner. Dále má za sebou mnohaleté zkušenosti jako lektorka a konzultantka poradenské společnosti ČNP Consulting a poradenské společnosti Advired. Cenné zkušenosti sbírala v oblasti vzdělávání zaměstnanců ve společnosti Unipetrol a následně na poli HR manažerky ve společnosti TransgasNet. Paralelně rozvíjela jako konzultantka a trenérka práci s neziskovým sektorem (Organizace pro pomoc uprchlíkům a cizincům, církevní organizace, např. Nemocnice Pod Petřínem). Vystudovala obor andragogika a personální řízení na FFUK v Praze. Své vzdělání si průběžně rozšiřuje odbornými výcviky.

Vlasta o Leadershipu s koňmi říká: Ke koním jsem měla vždy blízko, avšak spojitost s rozvojem lidí jsem dokázala uchopit až po mnoha letech praxe v byznysu. V Nicole jsem našla ideální parťačku pro rozvoj lidí postavený na přirozenosti, odlišnostech každého z nás a respektování různých stylů vedení. Společně dnes nabízíme jedinečné know-how, které profituje z našich vzájemně se doplňujících mnohaletých zkušeností.