O mně

Mgr. Nicole Táborská

Už jako malinkatá holčička, jsem byla štěstím bez sebe, když jsem si mohla koně pohladit a nebo dokonce se na koně posadit. Rodiče mi proto umožnili záčít jezdit na koních ještě v předškolnim věku. Nejprve jsem se setkávala s klasickým jezdeckým výcvikem, který mi nikdy příliš nevyhovoval. Ježdění jsem milovala, ale neco jsem stále postrádala. Raději jsem jezdila na vyjížďky, kde jsem nemusela koně k pohybu většinou tolik nutit. Až postupně jsem si uvědomila, že je to tím, že se koním lekce nelíbyly a spolupráce byla vynucená. S pořízením vlastního koně jsem brzy došla k poznání, že k tréninku koně lze přistupovat i jinak, nežli tomu je v běžné praxi. Uvědomění, že spolupráce založená na vzájemném respektu, důvěře a úctě je mnohem přínosnější, mě přivedla před 18-ti lety ke studiu horsemanshipu - přirozené komunikaci (metoda využívající principy, které jsou koním vlastní a přirozené). V této oblasti jsem absolvovala řadu kurzů a individuálních lekcí. Během studia na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy jsem nabyla znalosti v oblasti psychologie a didaktiky. V roce 2011 jsem se účastnila tříměsíční pracovní stáže v jezdecké stáji ve Španělsku. Po návratu jsem začala trénovat koně a lidi. Od roku 2014 provozuji vlastní ustájení pro koně a nabízím kurzy v duchu horsenamshipu a přirozeného kezdectví pro širokou veřejnost dětí i dispělých. Od roku 2016 se aktivně vzdělávám i v oblasti akademického jezdectví. Během lekcí pomáhám lidem lépe porozumět koním a vylepšovat jejich osobnostní dovednosti. Své dlouhodobé profesní nasměrování směřji současně i do oblasti horsemanshipu aplikovaném pro leadership, sebepoznání a osobní rozvoj.

Spolupracuji s

Mgr. Vlasta Janovcová

Vlasta je zkušenou trenérkou Leadershipu a soft skills, koučuje jednotlivce i skupiny, vede Assessment a Development Centra, věnuje se tématu diverzity a rozvoji lidí ve spolupráci s koňmi. Své zkušenosti získala ve společnosti Nestlé Česko a Slovensko, kde nejprve působila jako Training & Development Manager a následně řadu let jako HR Business Partner. Dále má za sebou mnohaleté zkušenosti jako lektorka a konzultantka poradenské společnosti ČNP Consulting a poradenské společnosti Advired. Cenné zkušenosti sbírala v oblasti vzdělávání zaměstnanců ve společnosti Unipetrol a následně na poli HR manažerky ve společnosti TransgasNet. Paralelně rozvíjela jako konzultantka a trenérka práci s neziskovým sektorem (Organizace pro pomoc uprchlíkům a cizincům, církevní organizace, např. Nemocnice Pod Petřínem). Vystudovala obor andragogika a personální řízení na FFUK v Praze. Své vzdělání si průběžně rozšiřuje odbornými výcviky.

Vlasta o Leadershipu s koňmi říká: Ke koním jsem měla vždy blízko, avšak spojitost s rozvojem lidí jsem dokázala uchopit až po mnoha letech praxe v byznysu. V Nicole jsem našla ideální parťačku pro rozvoj lidí postavený na přirozenosti, odlišnostech každého z nás a respektování různých stylů vedení. Společně dnes nabízíme jedinečné know-how, které profituje z našich vzájemně se doplňujících mnohaletých zkušeností.