O mně

Mgr. Nicole Táborská

Na koních jezdím od útlého dětství. Nejprve jsem prošla klasickým jezdeckým výcvikemo. Tento styl mě přestal rychle vyhovovat. Brzy jsem došla k poznání, že k tréninku koně lze přistupovat i jinak, nežli tomu je v běžné praxi. Uvědomění, že spolupráce založená na vzájemném respektu, důvěře a úctě je mnohem přínosnější, mě přivedla před 14-ti lety ke studiu horsemanshipu - přirozené komunikaci. Jedná se o přístup využívající principy, které jsou koním vlastní a přirozené. V této oblasti jsem absolvovala řadu kurzů a individuálních lekcí. V roce 2011 jsem se účastnila několikaměsíční pracovní stáže v jezdecké stáji ve Španělsku a své dovednosti dále rozvíjela a rozšířila o poznatky španělské jezdecké školy. Během lekcí pomáhám lidem lépe porozumět koním, vylepšovat jejich osobnostní dovednosti jak v oblasti přirozené komunikace, tak v oblasti přirozeného jezdectví. Od roku 2016 se aktivně vzdělávám i v oblasti akademického jezdectví, nabízím začátečnické lekce i v tomto duchu. 

Během studia na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy jsem nabyla znalosti v oblasti psychologie a didaktiky. Své dlouhodobé profesní nasměrování směřji současně i do oblasti horsemanshipu aplikovaném pro leadership, sebepoznání a osobní rozvoj formou koučinku za asistene koní. Své znalosti z aplikované psychologie si neustále rozšiřuji. Zaměřuji se na různé techniky sebereflexe, relaxace a techniky meditačních cvičení.

Od roku 2014 vedu jezdecký areál Koně nad Chuchlí, kde působím jako cvičitelka přirozeného jezdectví pro majitele koní a širokou veřejnost dětí a dospělých a jako lektorka horseman-leadershipu v oblasti osobního rozvoje.  

Spolupracuji s

Mgr. Vlasta Janovcová

Vlasta je zkušenou trenérkou Leadershipu a soft skills, koučuje jednotlivce i skupiny, vede Assessment a Development Centra, věnuje se tématu diverzity a rozvoji lidí ve spolupráci s koňmi. Své zkušenosti získala ve společnosti Nestlé Česko a Slovensko, kde nejprve působila jako Training & Development Manager a následně řadu let jako HR Business Partner. Dále má za sebou mnohaleté zkušenosti jako lektorka a konzultantka poradenské společnosti ČNP Consulting a poradenské společnosti Advired. Cenné zkušenosti sbírala v oblasti vzdělávání zaměstnanců ve společnosti Unipetrol a následně na poli HR manažerky ve společnosti TransgasNet. Paralelně rozvíjela jako konzultantka a trenérka práci s neziskovým sektorem (Organizace pro pomoc uprchlíkům a cizincům, církevní organizace, např. Nemocnice Pod Petřínem). Vystudovala obor andragogika a personální řízení na FFUK v Praze. Své vzdělání si průběžně rozšiřuje odbornými výcviky.

Vlasta o Leadershipu s koňmi říká: Ke koním jsem měla vždy blízko, avšak spojitost s rozvojem lidí jsem dokázala uchopit až po mnoha letech praxe v byznysu. V Nicole jsem našla ideální parťačku pro rozvoj lidí postavený na přirozenosti, odlišnostech každého z nás a respektování různých stylů vedení. Společně dnes nabízíme jedinečné know-how, které profituje z našich vzájemně se doplňujících mnohaletých zkušeností.