Přirozené jezdectví

Lekce na našich koních

Přirozené jezdectví je tu pro ty, kteří touží zažít pocit opravdového spojení s koněm. Důraz je zde kladen na přátelský přístup ke zvířeti. Cílem je uvolněný jezdec ve všech chodech a cvicích, stejně tak jako uvolněný kůň reagující i na ty nejjemnější signály. S koněm se během jezdeckých lekcí pracuje nejen ze hřbetu, ale i ze země formou horsemanshipu (přirozené komunikace). Jedná se o specifický přístup, který je založený na pochopení koňské mysli a řeči těla. 

Lekce probíhají na jízdárně, pokročilí jezdci jezdí i v terénu. Naše koně jezdí bezudidlově a mají kvalitní a pro jezdce pohodlnou výbavu. V ceně jezdecké lekce je i zapůjčení jezdecké helmy a bezpečnostní vesty. Lekce jsou vždy individuální, tedy pouze pro jednu osobu. Délka základní lekce je 60 minut a délka intenzivní jezdecké lekce je 90 minut. V čase je zahrnutá i příprava koně na lekci, sami si koně vyčistíte a pomůžete se sedláním. Pokud nemáte zkušenosti s přirozeným jezdectvím a natural-horsemanshipem, doporučuji před zakoupením permanentky absolvovat seznamovací lekci o délce 150 minut.

* nepořádáme vyjížďky pro nejezdce, děkuji za pochopení

Akademie přirozeného jezdectví

Kurzu je vhodný pro pokročilé jezdce, kteří mají zájem o intenzivní prohlubování svých dovedností v oblasti přirozeného jezdectví. Již se zaměřujeme i na ty nejmenší detaily, které mají vliv na celkovou rovnováhu mezi koněm a jezdcem. Věnujeme se klasické drezuře a práci ze země. Studenti se samostatně věnují koním i v jiné dny a pomáhají s péčí. Postupně se učí nalézt a opravit jezdecké chyby u sebe a druhých a podílejí se na vedení jezdeckých lekcí v rámci koňského kroužku. Můj cíl je vychovat samostatné a citlivé jezdce, kteří si umí s koněm poradit ve všech situacích.