Přirozené jezdectví

Lekce na našich koních

*tato nabídka není momentálně z kapacitních důvodú k dispozici

Přirozené jezdectví je tu pro ty, kteří touží zažít pocit opravdového spojení s koněm. Důraz je zde kladen na přátelský přístup ke zvířeti. Cílem je uvolněný jezdec ve všech chodech a cvicích, stejně tak jako uvolněný kůň reagující i na ty nejjemnější signály. S koněm se během jezdeckých lekcí pracuje nejen ze hřbetu, ale i ze země formou horsemanshipu (přirozené komunikace). Jedná se o specifický přístup, který je založený na pochopení koňské mysli a řeči těla. 

Lekce probíhají na jízdárně, pokročilí jezdci jezdí i v terénu. Naše koně jezdí bezudidlově a mají kvalitní a pro jezdce pohodlnou výbavu. V ceně jezdecké lekce je i zapůjčení jezdecké helmy a bezpečnostní vesty. Lekce jsou vždy individuální, tedy pouze pro jednu osobu. Délka základní lekce je 60 minut a délka intenzivní jezdecké lekce je 90 minut. V čase je zahrnutá i příprava koně na lekci, sami si koně vyčistíte a pomůžete se sedláním. Pokud nemáte zkušenosti s přirozeným jezdectvím a natural-horsemanshipem, doporučuji před zakoupením permanentky absolvovat seznamovací lekci o délce 150 minut.

* nepořádáme vyjížďky pro nejezdce, děkuji za pochopení

Akademie přirozeného jezdectví

* z důvodu mateřství se akademie aktuálně nekoná

Akademie je vhodná pro pokročilé jezdce, kteří mají za sebou již řadu individuálních lekcí přirozeného jezdectví a zájem o intenzivní prohlubování svých dovedností. Již se zaměřujeme i na ty nejmenší detaily, které mají vliv na celkovou rovnováhu mezi koněm a jezdcem. Zapojujeme dechová cvičení, imaginaci, vnímání vlastního těla a prostoru kolem nás. Věnujeme se i teorii. Práci ze země zozširujeme o prvky z klasické drezury. Studenti docházejí více dní v týdnu a pomáhají i s péčí k koně. Koním se věnují mimo lekce i samostatně. Akademie je skvělá příprava před pořízením si vlastního koně, nebo jako pomoc při prohloubení vztahu s vlastním koněm či koněm v pronájmu. Hodí se i pro budoucí lektory jezdectví nebo koňských kroužků.